Folie na poliwęglan – Warszawa, Gdańsk

Folie okienne przeciwsłoneczne do stosowania na powierzchnie wykonane z poliwęglanu (PC) lub akrylu (pleksi) przeznaczone do aplikacji na zewnętrznych częściach powierzchni okiennych. W przeciwieństwie do folii przeciwsłonecznych innych marek odbijają promienie słoneczne jednocześnie zachowując przejrzystość optyczną. 

Folie przeciwsłoneczne stosowane na poliwęglan czy pleksi posiadają doskonałe właściwości przylegające. Zapewniają intymność poprzez ograniczenie widoczności wnętrza z zewnątrz. Wykonane zostały w kolorze srebrnym.

Zalety folii przeciwsłonecznych na poliwęglan

Komfort przebywania w pomieszczeniach chronionych foliami przeciwsłonecznymi 

Folie przeciwsłoneczne przeznaczone do stosowania na poliwęglanie i pleksi zapewniają wysoki współczynnik odbijania promieni słonecznych przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej ilości światła dziennego w pomieszczeniu. Sprawia to, że zastosowanie folii przeciwsłonecznych odpowiada za optymalną dystrybucję światła w całym pomieszczeniu. Niwelują również efekt oślepienia, co doceniają szczególnie osoby pracujące przy komputerach. Folie sprzyjają także odpowiedniej temperaturze we wnętrzach chronionych powodując redukcję temperatury nawet o 5oC w bezpośredniej ekspozycji na słońce. 

Oszczędności w zakresie wydatków eksploatacyjnych

Ograniczenie dostępności promieniowania słonecznego wiąże się również z obniżeniem ryzyka nagrzewania powietrza we wnętrzach. W efekcie prowadzi to do podniesienia efektywności działania systemów klimatyzacji i wentylacji wewnątrz obiektu, co pociąga za sobą obniżenie kosztów eksploatacyjnych związanych z wydatkami na energię elektryczną. Zastosowanie folii przeciwsłonecznych pozwala zmniejszyć zużycie prądu nawet o 205 kWh na m2 powierzchni okiennej jednocześnie zapewniając zwrot z inwestycji nawet po 3 latach eksploatacji. Szacuje się, że zastosowanie folii przeciwsłonecznych może powodować oszczędności na wydatkach przeznaczonych na chłodzenie budynku do 28%. 

Bezpieczeństwo

Folie przeciwsłoneczne stosowane na poliwęglan czy pleksi posiadają doskonałe właściwości w zakresie blokowania dostępu promieniowania ultrafioletowego do wnętrz. To pozwala zminimalizować ryzyko blaknięcia elementów wyposażenia przestrzeni. 

Zastosowanie folii przeciwsłonecznych na tafle z poliwęglanu

Ten typ folii przeciwsłonecznych dedykowany jest do stosowania na okna z taflami z poliwęglanu lub pleksi. Znajdzie zastosowanie w biurowcach, obiektach użyteczności publicznej, muzeach i innych, gdzie występuje nadmierne nasłonecznienie wnętrz spowodowanych wykorzystaniem dużych tafli okiennych. Wymaga zastosowania uszczelnień na wszystkich krawędziach okna.

Modele folii przeciwsłonecznych przeznaczonych do aplikacji na poliwęglanie

W naszej ofercie znajdą Państwo folię okienną przeciwsłoneczną 3M™ Silver 15 Plastic, która jest dostępna w rolkach o szerokościach 1,219m i 1,524m, co pozwala dostosować ją do różnych rozmiarów tafli okiennych.

Folia Okienna Przeciwsłoneczna 3M™ Silver 15 Plastic – folia przeciwsłoneczna do zastosowania na powierzchniach wykonanych z poliwęglanu (PC) i akrylu (pleksi). Stosowana jest na zewnętrzną stronę przeszkleń. Odbija promienie słoneczne i zapewnia przejrzystość optyczną. Zabezpiecza przed efektem oślepienia. Znacznie ogranicza emisję do wnętrza promieni UVA i UVB. Jednocześnie redukuje przenikanie ciepłą z zewnątrz. Zapewnia intymność poprzez ograniczenie widoczności wnętrza z zewnątrz. Wykonana w kolorze srebrnym. Wymaga zastosowania uszczelnień na wszystkich krawędziach okna. Dostępne w rolkach o szerokościach 1,219m i 1,524m.