Folia Carbon 3M

Folie DI-NOC występują w szerokości 1,22 metra, długość rolki 50 metrów. Laminat architektoniczny 3M™ DI-NOC™ - folia winylowa przeznaczona do aplikacji na ścianach, sufitach, meblach, windach i innych powierzchniach wewnątrz i na zewnątrz budynków. Carbon 3M charakteryzuje się niewielkim, trójwymiarowym wzorem wyczuwalnym dotykiem. Folia jest nieprzeźroczysta. Występuje w 7 kolorach od białego, przez szarości i beże, po czerń. Producent zaleca aplikację folii carbon na gładkich, przygotowanych powierzchniach oraz zastosowanie przy montażu delikatnych narzędzi, które nie uszkodzą wierzchniej warstwy filmu. Z tego też powodu lepiej stosować folię w miejscach o nie największym ruchu. Dla osób, które poszukują sprawdzonego i niedrogiego sposobu na zmianę wyglądu swojego mieszkania, biura, hotelu czy lokalu gastronomicznego, jak również mebli, drzwi lub windy, zastosowanie oryginalnych folii 3M z efektem włókna węglowego jest bardzo dobrym pomysłem. Oferowane przez nas produkty wyróżniają się eleganckim, a zarazem nowoczesnym wzorem oraz przystępną ceną.

Do cech charakterystycznych folii carbon należą również:

  • prosty i szybki montaż,
  • łatwość w czyszczeniu,
  • wysoka jakość materiału, z jakiego zostały wykonane,
  • odporność na czynniki zewnętrzne,
  • niepalność,
  • duża wytrzymałość oraz trwałość,
  • rozciągliwość,
  • samoprzylepność,
  • możliwość dostosowania folii do różnego typu powierzchni, np. pofałdowanych.

Aplikacja folii carbon na wybrane powierzchnie

Montaż laminatu architektonicznego carbon 3M w wybranym przez siebie miejscu można zlecić profesjonalistom lub przeprowadzić samodzielnie. Jako że producent folii naniósł już na ich wewnętrzną stronę trwały klej akrylowy, jej aplikacja nie wymaga użycia taśmy ani innych dodatkowych materiałów. Należy jednak wcześniej odpowiednio przygotować powierzchnię, która ma być oklejana, tzn. oczyścić ją i odtłuścić, np. przy pomocy benzyny ekstrakcyjnej. Decydując się na samodzielną aplikację folii, warto wyposażyć się w rakiel, czyli profesjonalne, lecz proste w użyciu narzędzie, które służy do dociskania folii, aby na klejonej powierzchni nie powstały pęcherzyki powietrza. Przydatnym narzędziem będzie też nożyk, przy którego użyciu można odciąć nadmiar laminatu. Usunięcie folii w razie potrzeby również nie jest trudnym ani czasochłonnym zabiegiem, ale powinno odbywać się przy pomocy dobrej jakości opalarki lub suszarki. Opalarka do folii przyda się również do oklejania elementów o skomplikowanych kształtach. Dzięki podgrzaniu laminatu zyskuje on większą rozciągliwość i łatwo daje się nałożyć na nieregularne powierzchnie.

Folia carbon - sposób na zmianę wystroju wnętrza

Osoby, które dostrzegły zalety folii winylowych carbon 3M, chętnie do nich wracają i decydują się na oklejanie nimi kolejnych powierzchni wewnątrz i na zewnątrz budynków. To nie tylko dobra i tania alternatywa dla malowania, ale również prosty sposób na stworzenie designerskiego, niebanalnego wystroju. Stawiając na folię renomowanego producenta, jakim jest firma 3M, można mieć pewność, że będzie ona ozdabiać wybrane elementy przez długie lata. Należy jednak mieć na uwadze, że w miejscach intensywnie eksploatowanych laminat jest bardziej narażony na ścieranie i szybsze zużycie. W bogatej palecie kolorów, jaka występuje w serii carbon 3M, każdy znajdzie coś dla siebie. Wielu klientów decyduje się na klasyczną czerń lub delikatną biel, ale nie brakuje również takich kupujących, którzy sięgają po różne odcienie szarości oraz beżu. W przypadku pytań dotyczących wyboru koloru folii karbonowej i jej montażu, a także ilości potrzebnego materiału chętnie służymy fachowym doradztwem. Zachęcamy do kontaktu z nami zainteresowane osoby oraz firmy z całej Polski. Można skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo bądź osobiście, w oddziale w Warszawie albo w Gdańsku.

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.