Oklejanie ram okiennych

Coraz popularniejszym sposobem na renowację okien w budynkach mieszkalnych i firmowych oraz obiektach użyteczności publicznej jest oklejanie ram okiennych przy pomocy nieprzezroczystych folii winylowych, np. marki 3M. Okleiny pozwalają na przykrycie różnych niedoskonałości powstałych pod wpływem czynników zewnętrznych oraz codziennego użytkowania.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Skontaktuj się z nami

Co daje zastosowanie okleiny?

Dostępne w ofercie firmy NOKTO folie samoprzylepne mogą posłużyć do odświeżenia i odnowienia wyglądu okien. Wystarczy wtedy wybrać taki kolor i wzór laminatu, który będzie jak najbardziej zbliżony do pierwotnej barwy profili. Za pomocą oferowanych przez nas oklein można również całkowicie zmienić ich wygląd, decydując się np. na zupełnie inny odcień. Oklejanie ram okiennych to szybki i niedrogi sposób na zmianę białego koloru na brązowy lub na odwrót. Folie winylowe 3M pozwalają na tego rodzaju eksperymenty aranżacyjne, nie powodując uszkodzeń skrzydeł okiennych, pod warunkiem, że ich aplikację przeprowadzają fachowcy.

Osoby zainteresowane zmianą wyglądu swoich okien zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Wybrane przez Państwa okleiny 3M sprawnie i precyzyjnie nakładamy na oczyszczone wcześniej przez nas ramy okienne, a w razie potrzeby przeprowadzamy również demontaż starego laminatu. Zwracamy szczególną uwagę na to, aby nie uszkodzić okna w trakcie pracy, a w szczególności przy odcinaniu nadmiaru folii.

Oferowane przez nas laminaty architektoniczne nadają się w szczególności do oklejania ram okiennych wykonanych z PCV, choć okleinowanie profili jest możliwe również wtedy, gdy są one wykonane z drewna lub aluminium.

Jak przebiega montaż folii na ramy okienne?

Przed naniesieniem folii samoprzylepnej na profile okienne, najpierw odpowiednio przygotowujemy ich powierzchnię, a następnie precyzyjnie mierzymy długość i szerokość każdego z nich. Dokładnie odmierzamy i wycinamy potrzebne fragmenty laminatu, po czym nanosimy je na ramy okienne w taki sposób, aby idealnie przylegały do ich powierzchni. Dzięki temu możemy zagwarantować, że na oknach nie powstaną żadne nieestetyczne pęknięcia ani marszczenia. Gdy oklejanie ram okiennych jest przeprowadzone z należytą starannością i fachowością, można mieć pewność, że okleina przetrwa w bardzo dobrym stanie nawet kilka lat.

Ramy okienne można oklejać zarówno po ich wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie. Nie trzeba aplikować takiego samego laminatu po obu stronach. Okleiny stwarzają wręcz nieograniczone możliwości aranżacyjne, dlatego na zewnątrz można zastosować inny deseń i odcień, np. jeden z ciemnych kolorów z grupy folii 3M DI NOC, który znakomicie prezentuje się na elementach znajdujących się na świeżym powietrzu. Z kolei na wewnętrzną stronę można wybrać jaśniejszy kolor, np. z serii Wood Grain albo Sand.

Oklejanie ram okiennych to dobra propozycja nie tylko dla osób, które szukają sposobu na szybką i skuteczną poprawę wyglądu swoich okien, ale również dla tych, którzy lubią częste zmiany wystroju pomieszczeń i poszukują niestandardowych rozwiązań w zakresie aranżacji wnętrz.