Oklejanie futryn

Ościeżnice, potocznie zwane futrynami, z biegiem czasu tracą swój estetyczny wygląd, co wynika m.in. z intensywnego użytkowania mieszkania czy biura, w którym są zamontowane. Nie jest łatwo dokonać ich wymiany, a malowanie nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż często nie tuszuje istniejących niedoskonałości. Skuteczniejszym i szybszym sposobem na renowację futryn jest ich oklejenie przy użyciu laminatu architektonicznego marki 3M, czyli wysokiej klasy folii winylowej przeznaczonej m.in. do stosowania we wnętrzach.

Jaki laminat do futryn wybrać?

Spośród szerokiej gamy laminatów dostępnych w ofercie firmy NOKTO do oklejania futryn polecamy serię Wood Grain. Produkty z tej serii mają wytłoczony wzór imitujący strukturę drewna i pięknie prezentują się zarówno na futrynach drewnianych, jak i metalowych. Kolekcja Wood Grain liczy aż około 200 deseni, wobec czego każdy klient jest w stanie znaleźć taki model folii, który najlepiej pasuje do drzwi, mebli oraz ścian w danym pomieszczeniu.

Laminaty z serii Wood Grain są odpowiednie do renowacji futryn we wnętrzach urządzonych w różnych stylach. Niektóre desenie lepiej współgrają z wnętrzami klasycznymi i rustykalnymi, a inne – z takimi, które zostały zaaranżowane w nowoczesnym stylu. W serii znajduje się pełny przekrój kolorów drewna – od bardzo jasnych – białych, szarych i kremowych – poprzez różne odcienie beżu i brązu – aż po bardzo ciemne – czarne oraz hebanowe. W razie wątpliwości dotyczących wyboru najlepszej w danym przypadku folii do oklejania chętnie służymy profesjonalnym doradztwem.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Skontaktuj się z nami

Fachowy montaż okleiny na ościeżnice

Oferujemy również profesjonalny montaż okleiny, aby po jej nałożeniu futryna prezentowała się estetycznie i elegancko. Nasi pracownicy specjalizują się w oklejaniu różnego typu powierzchni, więc renowacja ościeżnic o nieregularnym kształcie czy nietypowych wymiarach nie sprawia im problemu. Po fachowym montażu folii winylowej 3M można mieć pewność, że nie będzie ona w żadnym miejscu odstawać ani się odklejać. Podstawą prawidłowo wykonanej renowacji jest wcześniejsze właściwe przygotowanie odnawianej powierzchni, a następnie dokładne wymierzenie i wycięcie potrzebnych fragmentów laminatu. Konieczne jest również dobre dociśnięcie folii, aby nie była pofałdowana ani by nie było pod nią widać pęcherzyków powietrza. Z tych właśnie względów zaleca się, aby renowację ościeżnic przeprowadzały osoby mające duże doświadczenie w stosowaniu oklein.

Dostępne w naszej ofercie laminaty architektoniczne do oklejania futryn można stosować w miejscach intensywnie eksploatowanych, gdyż są one odporne na zabrudzenia, ścieranie oraz wilgoć. Ponadto ich cechą charakterystyczną jest łatwość w czyszczeniu, dlatego dobrze sprawdzają się w takich budynkach, jak: lokale gastronomiczne, hotele, banki oraz zakłady pracy.

Oprócz sprawnego montażu oklein na futrynach oferujemy ich odpowiedni dobór zarówno do skrzydeł drzwiowych, jak i do ścian oraz innych elementów wyposażenia wnętrz. Staramy się, aby polecane przez nas produkty podkreślały styl danego miejsca oraz uatrakcyjniały pomieszczenie.