Folie na szyby okienne – Warszawa, Gdańsk

Folie okienne 3M™ to produkty dostępne na rynku już przeszło 50 lat. Od tego czasu marka 3M stała się wiodącym producentem tych produktów na rynku światowym. Obecnie oferuje ogromny wybór różnorodnych folii okiennych charakteryzujących się wieloma funkcjonalnościami podnoszącymi znacząco komfort we wnętrzach. 

Dlaczego warto stosować folie okienne

Niższe opłaty eksploatacyjne

Dzięki zastosowaniu folii okiennych 3M™ można obniżyć koszty eksploatacyjne związane ze zużyciem energii elektrycznej nawet o 28%. Wiąże się to z niższym zużyciem prądu na klimatyzację i wentylację obiektów, w których systemy te są odpowiedzialne nawet za 60% kosztów zużywanej energii. Warto dodać, że obniżenie temperatury w pomieszczeniach o 1oC kosztuje 3-4 razy więcej, niż ogrzanie budynku o 1oC. W efekcie zastosowania folii okiennych 3M™ zużycie energii elektrycznej zostaje zredukowane nawet o 205kWh na 1m2 w skali roku, co pozwala na zwrot inwestycji już po 3 latach użytkowania. 

Komfort użytkowania

Ważną kwestią w pomieszczeniach jest odpowiedni poziom temperatury zapewniający możliwość efektywnej pracy lub wygodnego wypoczynku. Dyskomfort termiczny negatywnie wpływa na użytkowników pomieszczeń, a przeciążony system klimatyzacji i wentylacji może stać się głównym problemem w zakresie wysokich kosztów użytkowania obiektu. 

Folie okienne 3M™ stabilizują temperaturę w pomieszczeniach redukując jej wysokość nawet o 5oC w bezpośredniej ekspozycji na słońce. Co więcej, dzięki zastosowaniu technologii Thinsulate™, w efekcie izolacji szyb okiennych,  zimą pozwalają zatrzymać ciepło w budynku.

Ochrona wnętrza

Folie okienne 3M™ to także większe zabezpieczenie budynku. Wybrane modele zapobiegają widoczności wnętrza z ulicy, co ogranicza dostęp ciekawskich spojrzeń przechodniów. Sprawiają także, że szyby są bardziej odporne na rozbicie i chronią wnętrze przed włamaniem. Zaletą  folii okiennych 3M™ jest także odbijanie promieniowania ultrafioletowego (nawet do 99%), które powoduje blaknięcie przedmiotów. 

Odpowiednie doświetlenie budynku

Folie okienne 3M™ to produkty sprzyjające właściwej dystrybucji oświetlenia w pomieszczeniach. Różnorodne modele zaprojektowano w taki sposób, aby przepuszczały żądaną ilość światła do pomieszczeń – niektóre gwarantują wysoką przejrzystość i przepuszczalność światła, inne ograniczają jego dostęp. Prezentowane w ramach folii okiennych 3M™ produkty pozwalają także zniwelować problem oślepiania, co docenią szczególnie osoby pracujące przy monitorach. 

Niepowtarzalny design

Dostępne w naszej ofercie folie okienne pozwalają stworzyć wyjątkowy, spersonalizowany wygląd budynku. 

Rodzaje folii okiennych:

Folie okienne dostosowane do różnych potrzeb

W naszej ofercie folii okiennych 3M™ proponujemy różnorodne rozwiązania, dzięki którym okna uzyskają nowe funkcjonalności. Znajdą u nas Państwo:

  • folie przeciwsłoneczne, których zadaniem jest przede wszystkim ochrona pomieszczeń przed nadmiernym nasłonecznieniem;
  • folie clima control 3M™ Thinsulate, których zadaniem, oprócz ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem, jest dodatkowa izolacja wnętrz;
  • folie na poliwęglan, które ograniczają dostęp promieni słonecznych, izolują oraz zapewniają intymność poprzez ograniczenie widoczności pomieszczeń z zewnątrz budynku;
  • folie zabezpieczające i ochronne, które poza odpowiednią dystrybuują światła do wnętrz, gwarantują podniesienie odporności szyb przed włamaniem i stłuczeniem. 

Stosowanie folii okiennych 3M™

Szeroki wybór modeli folii okiennych 3M™ umożliwia odpowiedni dobór produktów do potrzeb użytkowników obiektu. W zależności od wybranego modelu mogą być one aplikowane wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnętrznej tafli szyb okiennych. 

Polecane są szczególnie tam, gdzie istnieją duże przeszklone powierzchnie narażające wnętrze obiektów na nadmierne nasłonecznienie – np. szklane biurowce, apartamentowce itp. Folie okienne 3M™ to także rozwiązanie dla obiektów, w których duży problem stanowi promieniowanie ultrafioletowe niszczące przedmioty – np. w muzeach. 

Używamy plików cookie

Na naszej stronie używamy ciasteczek, dzięki czemu jest ona dla Ciebie bardziej przyjazna i niezawodna. Korzystamy także z narzędzi analitycznych w celach statystycznych i marketingowych, aby dopasować treść reklam do Twoich potrzeb i zainteresowań. Twoja prywatność jest dla nas ważna. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.