Baza wiedzy z zakresu medycyny estetycznej, ogólnej i chińskiej. Najlepszy Portal!

Wielu ludzi cierpi na przypadłości spowodowane lekami

Profesor Kielanowski dystansuje się w kilku miejscach od tez lllicha i ma nadzieję, że książka nie będzie wydana w Polsce, dlaczego więc zamieszcza najbardziej pikantne jej urywki na łamach czasopisma docierającego do znacznej części pracowników naszej służby zdrowia? Odpowiedź może być tylko jedna. Dlatego, że przemyślenia lllicha, aczkolwiek miejscami sformułowane zbyt ostro, są prawdziwe, i nie on jeden je tak formułuje.

„Według statystyk szpitalnych w Europie Zachodniej 20% pacjentów cierpi na przypadłości spowodowane lekami. Specjaliści twierdzą, że na przykład w Wielkiej Brytanii z powodu zatrucia medykamentami dostępnymi bez recepty lekarskiej umiera każdego roku 10 tysięcy osób. W książce Uleczeni na śmierć Arabella Melville i Colin Johnson twierdzą, iż corocznie więcej osób umiera od lekarstw niż ginie w wypadkach drogowych” („Veto” nr 8 z 1985 r. art.: Szkodliwe leki).

Jednym z najczęściej stawianych nam zarzutów jest ten, że nie da się dziś, na obecnym poziomie nauki, odróżnić, po czym poznać bioterapeutę od hochsztaplera. Wystarczy czytać prasę społeczno-polityczną, aby odpowiedzieć sobie na to pytanie. Gdy znajduje się tam takie artykuły, jak Pajęczyna, Nocny dyżur albo cały cykl innych o łódzkim pogotowiu ratunkowym, odpowiedź brzmi: bioterapeutę od hochsztaplera można odróżnić dokładnie po tym samym, po czym odróżnia się lekarza od lekarza hochsztaplera.

Wiele już dzieci po kontaktach ze mną chodzi samodzielnie. Jest ich kilka dziesiątków. Znaczny ich procent, zdaniem lekarzy, nie miał na to najmniejszych szans. Te dzieci nie będą obciążać budżetu państwa przez całe życie. Skoro Minister Zdrowia gotów jest lekką ręką łożyć na nie, to ja, już nie jako bioterapeuta, ale jako zwykły obywatel tego kraju, wyrażam sprzeciw przeciwko takiej rozrzutności. Utrzymywanie tych dzieci z budżetu państwa, to znaczy także z mojej kieszeni i z kieszeni Obywatela WUAP. Proponuję, abyśmy wydali te pieniądze na inne cele.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.