Baza wiedzy z zakresu medycyny estetycznej, ogólnej i chińskiej. Najlepszy Portal!

JAK SIĘ POZBYĆ INNYCH NAŁOGÓW?

Każdy niepożądany nałóg lub nawyk – alkoholizm, przejadanie się, hazard, gryzienie paznokci, skręcanie włosów – można zaatakować w ten sposób. Konwersacją subiektywną zaszczep motywację do skończenia z nałogiem osobie, którą się zajmujesz. Tam, gdzie jest wola pozbycia się nałogu, znajdzie się też i sposób.

Pan J.A. w latach 1961-1981 przebywał częściej w więzieniu niż na wolności. Od 1966 roku był uzależniony od heroiny. „Próbowałem wszystkiego”, napisał, „od psychoterapii indywidualnej do grupowej, grup spotkaniowych i ponownie poradnictwa indywiudalnego, zarówno w więzieniu jak i na wolności. Żadna z tych rzeczy nie pomogła mi w najmniejszym nawet stopniu. Przybyło mi nieco wiedzy o samym sobie, ale uzależnienie pozostało.”

W końcu pan J.A. udał się na kurs metody Silvy. Kilka tygodni później napisał: „Dopiero w tym miesiącu ujrzałem cień nadziei na uwolnienie się od swojej choroby. Od pierwszego weekendu nie czułem najmniejszej potrzeby sięgnięcia po heroinę, czy jakiś inny środek uzależniający. Możesz powiedzieć, że za wcześnie na wychwalanie tego programu, skoro minęło dopiero kilka tygodni. Gdybyś jednak żył tak, jak ja w cieniu samozagłady przez lat piętnaście i przeszedł wszystkie okropności i cały ból jaki sobie zadawałem, nie musiałbyś czekać rok lub dwa, żeby wiedzieć czy coś działa czy nie. Postanowiłem uczynić swoją powinnością mówienie o metodzie Silvy wszystkim narkomanom i innym ludziom potrzebującym pomocy, a gotowym słuchać. Wiem, że to jest to, czego potrzebuję, żeby ocalić życie, i że może to ocalić innych, mnie podobnych.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.