Baza wiedzy z zakresu medycyny estetycznej, ogólnej i chińskiej. Najlepszy Portal!

O czym się nie mówi w małżeństwie – dalszy opis

W tym małżeństwie zarówno mężowi, jak i żonie trudno było wyrazić zawód z powodu niespełnienia wzajemnych oczekiwań. Jerzy uważał swe uczucia za dziecinne i śmieszne, nie pasujące do postawy dorosłego mężczyzny, którą chciał przyjmować w życiu. Podobnie jako mały chłopiec oczekiwał od matki czułości i wyłącznego zainteresowania sobą. Matka jednak, pochłonięta pracą zawodową, miała dla niego za mało czasu i nie zaspokajała w pełni jego pragnień. Aby uniknąć uczucia opuszczenia i smutku, już w dzieciństwie starał się przyjąć męską postawę i walczyć ze swymi „słabościami”. Tak się złożyło, że dla żony stanowił zagrożenie ten sam sektor – ona również w swoim życiu broniła się przed uczuciem zawodu, jakiego doznała ze strony ojca, który opuścił ją i jej matkę.

Zbieżność ta nie jest przypadkowa. Małżeństwa dobierają się na zasadzie dążenia do różnych uzupełnień – uzupełniają się też w nerwicowych oczekiwaniach i konfliktach. Próbą poradzenia sobie z tymi ostatnimi jest wyłączenie ,ich ze wspólnego życia, co prowadzi do powstania sektorów objętych milczeniem.

Oczywiście, zależnie od problemów małżonków, niepisana zmowa milczenia dotyczyć może rozmaitych spraw. Niektórym np. małżeństwom trudno jest mówić ze sobą o różnych przejawach życia intymnego. W nerwicy nabiera to dużej wagi. Kiedy w pożyciu seksualnym coś się nie układa, wiąże się to zwykle z problemami uczuciowymi. Wówczas zmowa milczenia wokół tych spraw nie pozwala na ujawnienie różnych uczuć, myśli i domniemań, jakie mają oboje. Świadczy to też może o tym, że dla małżonków wspólne są pewne nerwicowe problemy związane ze sferą płci.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.